Sausio 13 minėjimas

Sausio 13-ąją visa „Nykštuko“ bendruomenė paminėjo Laisvės gynėjų dieną. Prisijungėme prie akcijų „Atmintis gyva, nes liudija“, bei „Neužmirštuolių pieva“. Vaikai, nors ir dar nevisiškai suvokdami šios dienos prasmę, susikaupę stebėjo žvakučių liepsneles, gamino neužmirštuolių gėlytes.

Augti, bręsti ir tobulėti laisvam – didžiulė vertybė, todėl vertinkime ją ir saugokime.

ADVENTO RYTMETYS

Adventas yra džiaugsmingas Dievo laukimo metas. Šį ramybės ir šviesos laiką atspindi advento vainikas. Vainikas yra vienas iš senųjų simbolių, ženklų, kuris savo apskrita forma primena žiedą. Žiedas simbolizuoją susijungimą, vienybę, tobulumą.

Kad laukimas būtų džiugus, prasmingas, ramybę nešantis metas, stengiamės susikurti jaukią ir šiltą aplinką lopšelyje-darželyje „Nykštukas“. Jau tapo tradicija, pirmąjį Advento rytmetį susirinkti kartu į salę.

2021 m. lapkričio 29 d., tęsiant Advento tradiciją ir esant pandemijos laikotarpiui, sukvietėme visą bendruomenę į darželio kiemą, skirti valandėlę vidiniam dvasiniam pabuvimui.

Kiekvienos grupės vaikučiai kieme puošė Advento vainiką: „Žiniukų“ gr. vaikai pynė vainiką iš eglės šakelių, „Gudručių“ gr. vaikai vainiką puošė kankorėžiais, „Smalsučių“ gr. vaikai vainiką puošė obuoliais, „Kodėlčiukų “ gr. vaikai, vainiką puošė žaisliukais ir kaspinėliais, „Šnekučių“ gr. vaikai – vainiką puošė snaigėmis, o patys mažiausieji, „Mažučių“ gr. vaikučiai, į mūsų vainiką atnešė po mažą žiburėlį –  Žiburėlį drąsos, Žiburėlį atleidimo, Žiburėlį meilės…

Kiekvienos grupės vaikučiai dainavo advento daineles. Adrijanos mama Raimonda pasveikino vaikučius su advento pradžia, palinkėjo ramybės ir susikaupimo, kad visur ir visada lydėtų gerasis angelas.

Direktorė uždegė pirmąją Advento žvakę ir palinkėjo gražaus laukimo, ramybės ir darnos, kad visų širdis nušviestu tauri ir rami Advento žvakių šviesa.

Logopedė  Elena Rudnickienė;  Meninio ugdymo mokytoja Alma Gustienė

TOLERANCIJOS DIENA

Lapkričio 16 d. mūsų darželis paminėjo tolerancijos dieną. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos miestas! Mokytojos su vaikais kalbėjo apie vietovę, kurioje gyvename, ar joje gyvenantys žmonės yra vieni kitiems draugiški, paslaugūs, tolerantiški. Diskusijų metu išsiaiškino, kad miestas yra gyvas todėl, kad jame gyvena žmonės, kurie yra skirtingi.
Vaikai piešė, konstravo, statė miestus, kuriuose gera gyventi, kurie tolerantiški visiems aplinkiniams.
Tikimės, kad vaikai bus pakantūs, mandagūs, gerbs kitus ir supras, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų.

KVIEČIAME DALYVAUTI PROJEKTE

PRIEŠMOKYKLINĖS „ŽINIUKŲ“ GRUPĖS VAIKAI DALYVAVO SPORTO PROJEKTE

IŠVYKA Į MIŠKĄ

Kad pažintume dideles ir mažas gamtos paslaptis „Kodėlčiukų“, „Gudručių“ ir „Žiniukų“ grupių vaikai dalyvavo išvykoje prie Ilgio – Germanto ežero. Prie Ilgio ežero susitikome su miškininkais, kurie papasakojo apie mišką, medžių įvairovę.  Priminė, kaip jame elgtis – nepalikti šiukšlių, kokių gyvūnų čia galime sutikti ir kodėl negalime jų maitinti. Vaikai gavo dovanų – žurnaliuką apie gamtą.

Po to, pažintiniu taku, keliavome prie Germanto ežero. Eidami įsitikinome, kiek daug ko čia galime pamatyti – musmirę, skruzdėlyną, paliesti – storą samanotą ąžuolą, užuosti – kvepiantį mišką ir išgirsti – ošiančius medžius, paukščių balsus. Vaikai atliko parengtas užduotis, surado ir sudėjo į maišelį: kankorėžius, šakeles, samanas, plunksnas, gėles ir kt.   Smagiai praleidome popietę gamtoje, pasisėmėme stiprybės iš miško, patyrėme daug teigiamų emocijų.

„SKĖČIŲ IR GUMINIŲ BATŲ FIESTA !“

Ir štai atėjo ruduo su saule, lietumi ir vėju…                                                                                      Rugsėjo 22 dieną, Telšių lopšelio-darželio „Nykštukas“ kiemas pasipuošė spalvingais  skėčiais ir guminiais batais, dekoruotais iš gamtinės medžiagos: rudeninių gėlių, lapų, gilių, kaštonų, šermukšnių ir kt. Parodai „SKĖČIŲ IR GUMINIŲ BATŲ FIESTA !“ originalius darbelius gamino vaikai su tėveliais. Darbeliai nustebino savo kūrybiškumu, žavingumu.                                                                                                                                                Dėkojame visiems tėveliams už aktyvų dalyvavimą ir išradingumą.

„JUDUMO SAVAITĖ 2021“ MŪSŲ DARŽELYJE

Europos judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16 – 22 dienomis. 2021 metų Europos judumo savaitės tema – saugus ir sveikas tvariai judėdamas.

Mūsų įstaiga kasmet aktyviai dalyvauja šioje akcijoje, todėl ne išimtis ir šie metai. Visą savaitę bendruomenė buvo kviečiama judėti, o kiekviena diena turėjo savo pavadinimą, kuris ir nurodė dienos sportavimo kryptį: „Tūkstantis žingsnelių apie darželį“, „Estafečių diena“, „Bėgimo diena“, „Kamuolio diena“, „Paspirtukų diena“.

Tikimės, kad vaikai supras kaip svarbu judėti, nepamirš sporto teikiamo džiaugsmo ir išliks aktyvūs ištisus metus.

Mokytojos Sandra ir Reda

PRIEŠMOKYKLINĖS „ŽINIUKŲ“ GRUPĖS VAIKŲ IŠVYKA

2021 metų rugsėjo 15 dienos ryte priešmokyklinės grupės vaikai išvyko į alpakų auginimo ūkį, kuris randasi Šiaulių rajone Gruzdžių seniūnijoje Dargaičių kaime. Ten mūsų laukė gausybė įvairių gyvūnų ir paukščių. Turėjome galimybę ne tik jais pasidžiaugti, bet ir juos pamaitinti bei nusifotografuoti. Ši išvyka vaikams suteikė daug teigiamų emocijų ir nepamirštamų įspūdžių.

                                                                                                                         Mokytoja A. Zibartienė

SPORTO ŽAIDYNĖS „SUKURTI – JUDĖTI 2021“

Rugsėjo 9-osios rytas priešmokyklinės „Žiniukų“ grupės vaikams prasidėjo neįprastai. Iškart po pusryčių vaikai autobusu išvyko į Telšių miesto „Atžalyno“ stadioną, kur vyko Telšių rajono ikimokyklinių įstaigų sporto žaidynės „Sukurti judėti – 2021“.

Šventė prasidėjo iškilminga eisena aplink stadioną muzikos ritmu, po to sekė linksma, energinga ryto mankšta, kurią vedė šokių vadovas D. Račkauskas.  Po linksmos mankštelės visi šventės dalyviai  startavo prie pirmosios estafečių stoties, kurių iš viso buvo septynios. Įveikus visas estafetes vaikų ir pedagogų laukė garbingi bei saldūs apdovanojimai.

Tariame nuoširdų ačiū šventės organizatoriams, Telšių lopšeliui-darželiui „Saulutė“, už galimybę susitikti, pasportuoti, linksmai ir prasmingai praleisti laiką visiems Telšių priešmokyklinių grupių vaikams.

Mokytojos A. Zibartienė, S. Špokavičienė