METODINĖ DIENA „MAŽO ŽMOGUČIO DIDELĖS EMOCIJOS“

Įgyvendinant Telšių švietimo centro profesinių kompetencijų tobulinimo ilgalaikės programos
„Socialinis emocinis ugdymas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje“ programos I-o modulio „Vaikų emocinio ugdymo stiprinimas“ mokymus, vasario 23 d. lopšelyje-darželyje „Nykštukas“, per ZOOM platformą, vyko ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų metodinė dienaMažo žmogučio didelės emocijos“. Programos dalyvės su kolegomis  pasidalino seminaro „Vaikų emocinio ugdymo stiprinimas“ metu įgytomis žiniomis. Aptarė socialinių emocinių įgūdžių lavinimo strategijas ir metodus ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme. Kolegialiai sprendė problemines situacijas, susijusias su socialinių emocinių įgūdžių formavimu.                                  Metodinė diena buvo labai naudinga. Smagu, kad galime dalintis patirtimi, mokytis vieni iš kitų.

                                                             Ikimokyklinio ugdymo mokytoja D. Labanauskienė

GRAŽI TĖVYNĖ MANO – LIETUVA

Mūsų darželyje Vasario 16-osios šventė  vyko vasario 15 -17  dienomis. Kiekviena savaitės diena turėjo  savo programėlę. Pirmadienį vaikai su mokytojomis savo grupėse deklamavo eilėraščius skirus Lietuvai, žiūrėjo filmukus, vyko įvairūs pokalbiai bei diskusijos. Vaikai su mokytojomis ir mokytojų padėjėjomis papuošė tautinėmis juostelėmis medelį savo darželio kieme.  Trečiadienį vaikų rūbeliuose atsispindėjo geltona spalva, piešė ant sniego trispalves gėlės, vėliavas, širdeles, įvairius ornamentus. Ketvirtadienį aprangos akcentas buvo žalia spalva. Penktadienį vaikų rūbeliuose dominavo raudona spalva. Vaikučiai piešė piešinius, darė įvairius darbelius skirtus Lietuvos gimtadieniui, buvo padaryta visų darbelių parodėlė. Visą savaitę darželyje buvo šventinė nuotaika.

Kviečiame Telšių rajono savivaldybės tėvelius dalyvauti programoje „Neįtikėtini metai“ (The Incredible Years®)!

 

ATMINTIS GYVA, NES LIŪDIJA

Atmintis gyva, kol liudija. Išsaugokime prisiminimus apie Sausio13-ąją – prieš 30 metų iškovotą laisvę, dalinkimės jais su savo ugdytiniais, kad nepamirštume laisvės kainos ir mokėtume ją branginti.

Paminint šią dieną lopšelio – darželio languose uždegėme atminimo ženklus ir simbolius – žvakutes, kartu su ugdytiniais  žiūrėjome vaikams skirtą filmuotą medžiaga, filmuką,  apie Sausio 13-osios istoriją, jos faktus. Ugdytiniai spalvino piešinėlius, darė darbelius  ir savo rankytėmis toliau kuria laisvės istoriją.

                                                                       Ikimokyklinio ugdymo mokytoja A. Rimeikienė

ŠV. KALĖDŲ BELAUKIANT

Kaip ir kasmet tęsiant tradiciją, Katedros aikštėje išsirikiavo eglučių alėja. Buvo pakviestos Telšiuose veikiančio įmonės, įstaigos bei organizacijos papuošti eglutes. Mūsų darželis taip pat prisijungė prie šios šventinės iniciatyvos. Priešmokyklinės „Žiniukų“ grupės vaikai su mokytojomis ir mokytojų padėjėja darėme žaisliukus. Gruodžio 3 dieną šiais žaisliukais padabinome žaliaskarę eglę Katedros aikštėje. Šių metų tema – „Trisdešimtosios atkurtos Lietuvos Kalėdos Žemaitijos sostinėje“.

 

HELOVINAS DARŽELYJE

Helovinas švenčiamas spalio 31 d., tiksliau, lapkričio pirmosios išvakarėse. Lietuvoje ši šventė nėra labai išpopuliarėjusi, kalbininkai ją siūlo vadinti Vaiduoklių švente.

Dėkojame tėveliams už išskobtus moliūgų žibintus, helovininę  atributiką. Spalio 29d.  mūsų darželyje taip pat  vyko labai simboliška, bet smagi Helovino šventė, kurioje dalyvavo darželio vaikai ir mokytojos. Atskiromis grupelėmis –  kas grupėse, kas koridoriuose, kur buvo sukurtos temines erdvės, vyko supažindinimas su  helovinu.  Ir ko čia tik nebuvo: siautė raganos ant šluotų, šoko velniukai ir šikšnosparniai. Kiekvieną grupę aplankė  paslaptinga raganiukė, kuri pasislėpusi, paliko vaikučiams saldumynų.

                                        Mokytojos A. Zibartienė, S. Špokavičienė

 

 

MARGASPALVIO RUDENS SAVAITĖ

Atskubėjęs rudenėlis dovanoja daug nuostabių spalvotų  akimirkų ir rudens gėrybių – tik spėk viskuo grožėtis ir rinkti, kas po kojomis šnara, čeža, krenta, kutena… Šiais mokslo metais lopšelis-darželis „Nykštukas“ tradicinę Rudenėlio šventę šventė kitaip, savo grupėse, ir pavadino ją „Margaspalvio rudens savaite“

Kaip ir kasmet, vaikai su tėveliais parkuose ar pas senelius soduose ieškojo ir rinko kas auksinius lapus, kas stipruolius kaštonus ar giles, kvepiančias rudens gėles, kas raudonųjų šermukšnių kekes, vaisius ir daržoves.

Prisirinkę gėrybių pirmadienį sugūžėjo į darželį. Mokytojos pakvietė vaikučius „Į spalvotą rudenėlio šalį“. Mažieji dailininkai eksperimentavo, tyrinėjo ir džiaugėsi spalvų žaismu, savo kūrybiniais sumanymais.

Antradienį klausėsi rudens pasakos. Kiekvienoje grupėje vaikai aktyviai dalyvavo pokalbiuose apie rudenį, deklamavo eilėraščius, minė mįsles, dainavo dainas.

Trečiadienį visos grupės rytmetį praleido lauke, kur vaikai padedami pedagogų iš įvairių vaisių ir daržovių, bei kitokių rudens gėrybių kūrė „Spalvotus rudens paveikslus“. Kurdami pakartojo ir įtvirtino žinias apie vaisius ir daržoves: jų pavadinimus, spalvas.

Ketvirtadienį vaikų laukė itin smagi „Guminių batų diena“ Vyko smagūs sportiniai žaidimai, pramogos lauke ir grupėje. Mokytojos  buvo labai išradingos ir paruošė vaikams įvairių užduočių, estafečių.

Penktadienį vyko šventinis rudenėlio vaišių stalas. Gamino vaisių ir uogų salotas, vaišinosi rudenėlio dovanotomis gėrybėmis.

Vaikai, dalyvaudami „Margaspalvio rudens savaitės“ šventėje, patyrė kūrybinės laisvės, spontaniškos improvizacijos ir kūrybos džiaugsmą.

                                                                    Meninio ugdymo  mokytoja A. Gustienė                                                                                   Ikimokyklinio ugdymo mokytoja D. Labanauskienė

Ugdymo proceso organizavimas Telšių lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ nuo 2020 m. rugsėjo 1 d.

Atkreipiame dėmesį, kad:

  1. Į darželį gali būti vedami ir priimami tik sveiki vaikai, kuriems nepasireiškė viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių;
  2. Nerekomenduojama vesti vaikų, kurie turi lėtinių ligų, kurios yra numatytos Sveikatos apsaugos ministro numatytame apraše bei vaikų, kurie gyvena kartu su asmenimis, priskirtais rizikos grupėms nurodytoms tame pačiame apraše (pridedame: ĮSAKYMAS);
  3. Tėvai, atlydintys ir pasiimantys vaikus, privalo laikytis būtinųjų asmens higienos reikalavimų – kosėjimo bei čiaudėjimo etikos, įstaigos patalpoje koridoriuje dezinfekuoti rankas.
  4. Rekomenduojama asmenims, atlydintiems vaikus, dėvėti nosį ir burną dengiančia priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).
  5. Tėvams į grupes eiti draudžiama;
  1. Ugdymo procesui organizuoti sudaromos 6 grupės.

 7. Lopšelio-darželio darbo laikas 730 – 1730 

  8. Prailgintos dienos  grupės darbo laikas 630 – 1830.

  9. Vaikai maitinami įprastine tvarka, pagal tėvų pasirinktą maitinimo normą: 1, 2, 3 ar 4 kartus.

Kilus klausimams prašome rašyti į el. paštą nykstukas.telsiai@gmail.com arba skambinti tel. 8 444 60295.