„Šnekučiai“

IKIMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖ „ŠNEKUČIAI“

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos:
Virginija Balnienė
Dalia Rusytė

Ikimokyklinio ugdymo mokytojo padėjėja:
Rasa Jurdonaitė-Chromovienė

Komentavimo galimybė išjungta.

PRIEŠMOKYKLINUKAI PRISIMINĖ RANKŲ HIGIENĄ
2019-04-08    

Vaikai žino, kad būti sveikam, pirmiausiai reikia  būti švariam ir tvarkingam. Todėl kovo 26 „Drugelių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai, susitikę su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste kalbėjosi, diskutavo apie  rankų švarą ir asmens higieną. Jie sužinojo,  kokiomis ligomis galima susirgti jeigu neplausime rankų, bei iš kur ant rankų atsiranda mikrobai. Vaikai mokėsi,  kaip ir kiek laiko plauti rankas, sužinojo, kad yra rankų plovimo taisyklės, o specialistės padedami jie lavino jau turimus rankų plovimo įgūdžius. Labiausiai priešmokyklinukus sudomino  mikroskopas, kuriuo pasinaudota siekiant vaizdžiai parodyti mikroorganizmus gyvenančius žarnyne ir suprato, kaip svarbu plauti rankas.

Sveikatos specialistė Genovaitė Jonušienė

 

PYRAGŲ DIENA LOPŠELYJE-DARŽELYJE
2018-11-21    

TV 3 iniciatyva lapkričio 6-ają Lietuvoje švenčiama „Pyragų diena“. Tą dieną visi kviečiami kepti pyragus ir už sutartą kainą pardavinėti kolegoms, bičiuliams, o surinktas lėšas paaukoti. „Pyragų diena“ organizuojama įvairiose organizacijose, mokyklose, darželiuose. Akcijos tikslas – dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones. Ši diena jau tapo gražia tradicija ir Lietuvoje kasmet švenčiama vis plačiau. Tai labai puiki proga dalintis savo šiluma ir gerumu, atlikti gerą, prasmingą darbą – pagelbėti mažiesiems ligoniukams. Mūsų lopšelio – darželio „Nykštukas“ bendruomenė, tėveliai, neliko abejingi šiai kilniai akcijai. Nuo pat ryto darželis kvepėjo obuoliais, cinamonu, šokoladu. Taip tėveliai kartu su vaikais nešini savo keptais pyragais rinkosi į salę. Renginio metu visi vaišinosi ir aukojo pinigėlius, kurie buvo perduoti mažajam ligoniukui Nojui iš Telšių. ( Paaukota 280 eurų. ) Lopšelio – darželio „Nykštukas“ direktorė Lina Leinartienė visiems padėkojo už dalyvavimą akcijoje ir teigė, kad net ir po truputėlį prisidėdami, galime padaryti didelį ir gražų darbą.

                                                                   Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Natalija Dacienė.

 

IŠVYKA Į PRIEŠGAISRINĘ GELBĖJIMO TARNYBĄ
2018-11-14    

Lapkričio 13 d., „Drugelių“ grupės priešmokyklinukai susiruošė į Telšių priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą ir susipažino su gaisrininko profesija. Čia mus pasitiko Robertas Kaveckis, valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas. Jis mielai parodė darbo patalpas, gaisrininkų specialią aprangą, mašinas, jų įrangą, kuri reikalinga gaisro metu ar gelbėjimo darbams atlikti, pasakojo, kad ugniagesiai gelbėtojai ne tik gesina gaisrus, bet ir gelbėja žmones, išlaisvina iš sudaužytų automobilių autoavarijų metu nukentėjusius asmenis, padeda gyventojams nelaimėse buityje, gelbėja skęstančiuosius. Vaikai džiaugėsi suteikta galimybe pasimatuoti šalmą ir diržą, tačiau daugiausia dėmesio susilaukė – gaisrinės mašinos, kurias vaikai galėjo apžiūrėti iš arti, įlipti į vidų. Vaikai grįžo pilni įspūdžių, dar ilgai grupėje netilo kalbos apie sunkų gaisrininkų darbą, suprato, kokie atsargūs turi būti su ugnimi ne tik namuose, darželyje bet ir gamtoje. Dėkojame Telšių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistams už suteiktą informaciją ir turiningai praleistą laiką.

                                                                 Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Natalija Dacienė.

 

RESPUBLIKINIS PROJEKTAS: „MES MAŽIEJI PIEMENĖLIAI“
2018-11-13    

Lapkričio 9 d., „Drugelių“ ir „Pelėdžiukų“ grupės priešmokyklinukai ( 6 ugdytiniai ) dalyvavo respublikiniame priešmokyklinio amžiaus grupių projekte: „Mes mažieji piemenėliai“. Projektas skiriamas Lietuvos 100-mečui paminėti, puoselėjant lietuvių liaudies papročius ir tradicijas, organizatoriai: Telšių l-d ,,Saulutė“. Vaikai susipažino su „Ožio dienos“ papročiais ir tradicijomis, žaidė žaidimus, ratelius, vaišinosi piemenėlių vaišėmis sūriu ir džiovintais obuoliais. Ugdytiniams buvo sudarytos sąlygos pajusti žmogaus, gamtos ir laiko sąsajas. „Ganiavos pabaigtuvės“ vyko Žemaitijos kaimo muziejuje.

                                                                 Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Natalija Dacienė

 

SPORTAS – SVEIKATA
2018-11-13    

Sveikas vaikas – tai visų tėvų svajonė. Ar vaikas toks užaugs, priklauso nuo suaugusiųjų – kokias sąlygas vaikui augti ir vystytis mes sudarysime. Vaiko organizmą labai stipriai veikia jam skiepijamas gyvenimo būdas bei aplinka, kurioje auga. Judėjimo stoka, televizija, kompiuteriai, užteršta aplinka lemia nevisavertį vystymąsi ir augimą. Todėl lopšelio – darželio „Nykštukas“ priešmokyklinukai susiruošė į Telšių rajono sporto mokyklą, ten žaidė krepšinį, judrius žaidimus, darė mankštą. Nuo šiol kiekvieną trečiadienį mažieji sportininkai galės lankytis Telšių rajono sporto mokyklos salėje.

                                                                 Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Natalija Dacienė.

 

„LINO KELIAS“
2018-10-19    

Siekdamos supažindinti ugdytinius su linais, jų auginimu ir perdirbimu, nutarėme nuvykti pas audėją Virginiją Dirvonskienę. Ji papasakojo ir parodė mažiesiems žydinčius linus, jų sėklas (sėmenis) ir pademonstravo lino kelią nuo sėklos iki audeklo. Vaikai patys išbandė visus lino apdirbimo darbus: kūlė, mynė, šukavo, verpė, lenkė, vijo. Ugdytiniai pamatė, kaip atrodo verpimo ratelis, vytuvai, šukos linams šukuoti, turėjo galimybę stebėti audimo procesą.
Audėja V. Dirvonskienė pakvietė vaikus apžiūrėti jos išaustų rankšluosčių, lovatiesių, juostų, parodė, kaip juos reikia kočioti.
Šios išvykos metu vaikai galėjo prisiliesti prie senovinių daiktų ir suprasti, kokią „kančią“ linas turi išgyventi, kol tampa audeklu.
Ugdytiniai į darželį grįžo puikios nuotaikos, kupini įspūdžių.

 

Senesni įrašai
2016-09-06