Ežiukai

ANKSTYVOJO UGDYMO GRUPĖ „EŽIUKAI“

eziukai-kleinAuklėtojos:
Sandra Paulauskienė

Adolfina Virmauskienė

Reda Vėlavičienė
Auklėtojų padėjėja

Kazė Jurdonienė

Komentavimo galimybė išjungta.

SUSIPAŽINIMAS SU K. PRANIAUSKAITĖS VIEŠĄJA BIBLIOTEKA
2019-05-15    

          „Ežiukų“ grupės vaikai kartu su auklėtojomis, užbaigdami savaitę skirtą kalbos ir knygos paminėjimui, apsilankėme Telšių K. Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje.  Čia mus pasitiko vaikų skyriaus vedėja Rūta, bei specialistė Monika. Šešėlių teatro pamokoje visi drauge kūrėme lietuvių liaudies pasaką „Ropė“, spalvinome, žaidėme su šviesos stalu, vartėme knygeles. Po to susipažinome su bibliotekos erdvėmis, stebėjome miestą po teleskopą.

             Vaikai grįžo laimingi ir suprasdami, kad bibliotekoje galima ne tik knygas pasiimti, bet ir smagiai praleisti laiką.

Vyr. auklėtoja S. Paulauskienė

 

„EŽIUKŲ“ IŠVYKA Į ŽEMAIČIŲ MUZIEJŲ „ALKA“
2019-04-10    

Vis dažniau girdime pranašystę, jog XXI amžius – etninių bendruomenių egzistavimo pabaigos amžius. Tad nuo mūsų visų bendrų pastangų – mūsų savimonės gilumo, ryžto nuolat šviestis ir šviesti, stiprėti ir stiprinti savo teritoriją, kalbą, papročius priklauso, kiek ilgai mes galėsime kalbėti apie žemaitiškąjį identitetą (dr. Rimantas Balsys).

Norėdami prisidėti prie žemaičių kalbos, tradicijų išsaugojimo visą savaitę paskyrėme temai apie Žemaitiją. O penktadienį išsiruošėme į žemaičių muziejų „Alka“. Ten mus maloniai sutiko gidė Ajida, kuri papasakojo apie savitą Žemaitijos istorijos raidą, supažindino su šio krašto gamta, žmonių buitimi bei turtinga meno kūrinių kolekcija. Grįždami aplankėme Masčio ežero pakrantę, pasigrožėjome kraštovaizdžiu.

Tikimės, kad „Ežiukų“ grupės vaikai nepamirš – kou jauns ėšmuoksi, sens neožmirši.

Vyr. auklėtoja S. Paulauskienė

 

„LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2019“ II ETAPAS
2019-03-27    

2019 m. kovo 14 d. Telšių sporto ir rekreacijos centro salėje vyko Telšių miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų II etapo atkrintamosios rungtynės, kur susitiko lopšelių-darželių „Saulutė“, „Eglutė“, „Berželis“ komandos ir svečio teisėmis dalyvavo mūsų lopšelio-darželio  komanda.

Mūsų komandą sudarė 6 „Ežiukų“ grupės vaikai: Brigita, Ugnė, Gabija, Aronas, Adas ir Kristupas.  Dalyviams reikėjo atlikti penkias estafetes. Buvome vikrūs ir greiti. Puikiai pasirodėme.

Visi vaikai buvo apdovanoti vaisių kraitelėmis, padėkomis už dalyvavimą ir kitais rėmėjų prizais bei dovanomis. Smagiausia dovana vaikams – žaidynėse dalyvavusių Kakės Makės ir Netvarkos Nykštuko pokštai ir žaidimai.

Vyr. auklėtoja S. Paulauskienė

 

UŽGAVĖNIŲ PERSONAŽŲ KAUKIŲ PARODOS – KONKURSO „UŽGAVĖNIU MUONA“ III VIETOS NUGALĖTOJA
2019-03-22    

Mūsų darželio ugdytiniai iš „Drugelių“, „Pelėdžiukų“, bei „Ežiukų“ grupių dalyvavo Užgavėnių personažų kaukių parodoje – konkurse  „Užgavieniu muona“, kurį organizavo Telšių rajono savivaldybės kultūros centras. Vaikai piešė įvairius Užgavėnių šventės personažus.

III vietos nugalėtoja tapo „Ežiukų“ grupės ugdytinė Brigita Udraitė  (auklėtoja S. Paulauskienė).  Mergaitė apdovanota diplomu ir dovanėle.

Sveikiname ir didžiuojamės!

Vyr. auklėtoja S. Paulauskienė

 

„EŽIUKŲ“ IŠVYKA PRIE „ILGIO“ EŽERO
2018-12-17    

Vieną žiemišką penktadienio rytą mes, „Ežiukų“ grupės vaikai, auklėtojos, bei Smiltės mamytė Kristina, išsiruošėme aplankyti Ilgio ežerą, bei jo pašonėje esantį mišką.

Ežeras pasitiko mus ramuma ir puikiu oru, o mes iškeliavome į žygį aplink visą ežerą. Apžiūrėjome pakrantę, skruzdėlių, bei bebrų namus, išsirinkome atokesnę eglę ir ją padabinome atsivežtomis daržovėmis, bei vaisiais. Šventės juk turi būti visiems! Likusias gerybes išslapstėme po visą mišką.

Keliaujant aplink ežerą radome daugybę laipynių, kuriomis ne taip paprasta pereiti. Vaikų klegesys skambėjo per visą mišką. Pasivaišinę šilta arbata, sausainiais, bei surinkę šiukšles aplink poilsiavietę, laimingi ir pilni įspūdžių grįžome į darželį. Gera tyrinėti ir pažinti gamtą.

Auklėtoja S. Paulauskienė

 

ŽIBINTŲ IR ŠVIESOS ŠVENTĖ
2018-11-26    

Mes nykštukai, mes maži,

Mažesni už smilgas.

Vakare išėję vaikščiot

Nešame žibintus.

Lapkritis – paskutinis rudens mėnuo.  Kai medžiai numeta lapus, gamta tarsi užmiega, o tamsa vis anksčiau mus pasitinka. Visiems mums reikia šviesos ir šilumos.

Todėl kviesdami vaikučius, tėvelius, visą darželio bendruomenę į Žibintų šventę mes sakome – įžiebkime ir skleiskime šilumą ir šviesą.

Mūsų  „Nykštukas“ glaudžiai susijęs su žibintų šviesa, kadangi nykštukai gyvena požemiuose, ten ieško brangenybių, o kad matytų požemių tamsoje jiems reikia žibintų.

Lapkričio 20-osios vakarą susirinkę  vaikai ir auklėtojos įžiebė daugybę žibintų visoje darželio teritorijoje. Pasidarė šilčiau ir jaukiau. Dėkojame visiems prisidėjusiems prie žibintų gamybos.

Auklėtoja S. Paulauskienė

 

Senesni įrašai
2018-11-05 MOLIŪGO DIENA
2018-10-24 UOGIENĖS DIENA
2017-06-02 VASARĖLĖ JAU ATĖJO!
2017-04-21 „Ežiukai“ šventė Velykas
2017-04-03 „EŽIUKŲ“ RŪPESTIS PAUKŠTELIAIS
2017-03-09 „GURGU GURGU Į KAZIUKO TURGŲ“
2017-03-03 ŠOKOM TRYPĖM – ŽIEMĄ VISI IŠVIJOM!
2017-02-21 LIETUVOS GIMTADIENIS
2016-12-15 Gerb. Tėveliai,
2016-12-06 Pamokėlė „Atspėk vaisių ir daržovę“
2016-12-06 „Ežiukai“ mankštinasi
2016-10-12 „EŽIUKAI“ NEABEJINGI ZAMBIJOS VAIKAMS