PIRMOSIOS PAGALBOS MOKYMAI

Nelaimės ar ūmios ligos atveju šalia esantis žmogus gali labai daug. Laiku ir taisyklingai suteikta pirmoji pagalba padeda išsaugoti sveikatą, sumažinti traumos sukeltą pažeidimą, o kartais išgelbsti gyvybę. Deja, atlikti tyrimai rodo, kad tik nedaugelis žmonių kritinę akimirką žinotų ir mokėtų suteikti realią pagalbą.

Lietuvos Respublikos įstatymai įpareigoja mokėti teikti pirmąją pagalbą didžiąją dalį visuomenės narių, tarp kurių yra ir švietimo įstaigos darbuotojai ir kas penkerius metus išklausyti pirmosios pagalbos žinių kursą.

Mūsų darželio darbuotojai pirmosios pagalbos teikimo žinias stengiasi atnaujinti kiekvienais metais.

Šiais metais mus aplankė ir pirmosios pagalbos mokymus vedė lektorius Oskaras Medzevičius. Mokymus organizavo Telšių rajono visuomenės sveikatos biuras.

Mokymų metu darželio darbuotojai įtvirtino žinias, kaip stabdyti išorinį kraujavimą, tvarstyti įvairių sričių žaizdas, naudojant pirmosios pagalbos vaistinėlės priemones ir jų neturint; kaip įtarti kaulų lūžimą ir imobilizuoti lūžusią vietą pagalbinių priemonių pagalbą; kaip atpažinti užspringimą ir suteikti pagalbą užspringusiam suaugusiam žmogui ar vaikui; kaip suteikti pirmąją pagalbą nudegimo, apsinuodijimo, įkandimo, nušalimo, sušalimo, perkaitimo ir alpimo atveju ir dar daug naudingų patarimų, kurie gali padėti išgelbėti žmogaus gyvybę.