Velykų rytmetys ,,Margi margučiai ritas‘‘

Pažadinus, kas buvo užmigdyta,
Velykų saulė patekėjo rytą.
Prikėlė žolę, medį, plukės žiedą
Ir vis toliau per dangų rieda…

Kasmet, atbudus pavasariui ir sugrįžus paukščiams, švenčiama gražiausia pavasario šventė – Šv. Velykos.

Šių metų balandžio 19 d. Telšių lopšelyje-darželyje „Nykštukas“  vyko velykinis rytmetis. Šventei vaikai ruošėsi iš anksto, margindami margučius ir piešdami velykinius piešinius. Šventiškai išpuoštas darželio kiemas sukvietė visus vaikus ir suaugusius į šventę. Atėjusi į šventę Velykė dairėsi kur dingo kiškis, kuri jį norėjo pakviesti kartu papasakoti apie velykinius papročius, pašokti ir pažaisti.  Pavargęs nuo strikinėjimo kiškutis atsiprašė už pavėlavimą ir  papasakojo, kaip ruošėsi šventei puošdamas margučius. Po to supažindino vaikus su Velykų simbolio – margučių spalvų reikšme: raudona reiškia gyvybę, džiaugsmą, žalia – gamtą, jos žalumą, mėlyna – dangų, žydrynę, o juoda žemelę.

Šventei žaismingumo suteikė menamos mįslės, judrūs žaidimai, šokiai, bei kiškio ir Velykės organizuotos estafetės su margučiais.

Šio renginio tikslas buvo supažindinti vaikus su Šv. Velykų papročiais, atskleisti pavasario stebuklus, padėti pajusti, prisiliesti prie bundančios gamtos paslapčių, tiesiog pabūti viso darželio vaikams ir pedagogams kartu. Mokytis draugiškumo. Vėliau vaikučiai galėjo ridenti atsineštus margučius ir džiaugtis gera nuotaika ir puikiu oru. Šventes pabaigoje kiekvienai grupei buvo įteikta saldi dovanelė. Velykų šventė visiems padovanojo gerą nuotaiką ir pavasario spalvas.