ADVENTO RYTMETYS

Adventas yra džiaugsmingas Dievo laukimo metas. Šį ramybės ir šviesos laiką atspindi advento vainikas. Vainikas yra vienas iš senųjų simbolių, ženklų, kuris savo apskrita forma primena žiedą. Žiedas simbolizuoją susijungimą, vienybę, tobulumą.

Kad laukimas būtų džiugus, prasmingas, ramybę nešantis metas, stengiamės susikurti jaukią ir šiltą aplinką lopšelyje-darželyje „Nykštukas“. Jau tapo tradicija, pirmąjį Advento rytmetį susirinkti kartu į salę.

2021 m. lapkričio 29 d., tęsiant Advento tradiciją ir esant pandemijos laikotarpiui, sukvietėme visą bendruomenę į darželio kiemą, skirti valandėlę vidiniam dvasiniam pabuvimui.

Kiekvienos grupės vaikučiai kieme puošė Advento vainiką: „Žiniukų“ gr. vaikai pynė vainiką iÅ¡ eglės Å¡akelių, „Gudručių“ gr. vaikai vainiką puošė kankorėžiais, „Smalsučių“ gr. vaikai vainiką puošė obuoliais, „Kodėlčiukų “ gr. vaikai, vainiką puošė žaisliukais ir kaspinėliais, „Šnekučių“ gr. vaikai – vainiką puošė snaigėmis, o patys mažiausieji, „Mažučių“ gr. vaikučiai, į mÅ«sų vainiką atnešė po mažą žiburėlį –  Žiburėlį drąsos, Žiburėlį atleidimo, Žiburėlį meilės…

Kiekvienos grupės vaikučiai dainavo advento daineles. Adrijanos mama Raimonda pasveikino vaikučius su advento pradžia, palinkėjo ramybės ir susikaupimo, kad visur ir visada lydėtų gerasis angelas.

Direktorė uždegė pirmąją Advento žvakę ir palinkėjo gražaus laukimo, ramybės ir darnos, kad visų širdis nušviestu tauri ir rami Advento žvakių šviesa.

Logopedė  Elena Rudnickienė;  Meninio ugdymo mokytoja Alma Gustienė