INFORMACIJA DĖL VAIKO SVEIKATOS PAŽYMĖJIMO

Informuojame, kad vaikų sveikatą tėveliai turi patikrinti iki mokslo metų pradžios, kad nuo 2022 metų rugsėjo 16 dienos darželį lankantys visi vaikai privalo turėti galiojantį MOKINIO SVEIKATOS PAŽYMĖJIMĄ forma E027-1 (elektroninė forma), kuris susideda iš dviejų dalių:

I dalis SVEIKATOS BŪKLĖS ĮVERTINIMAS
II dalis DANTŲ IR ŽANDIKAULIŲ BŪKLĖS ĮVERTINIMAS

Naujai pradėsiantys lankyti ikimokyklinę įstaigą vaikai privalo būti pasitikrinę sveikatą ir turėti elektroninį vaiko sveikatos pažymėjimą (forma E027-1) nuo pirmos lankymo dienos.
Nuo 2020 metų gegužės 1 dienos įsigaliojo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymas Nr. V-951 „Dėl elektroninės statistinės apskaitos formos Nr. E027-1 „Mokinio sveikatos pažymėjimas“ patvirtinimo“ nebeliko popierinės statistinės apskaitos formos Nr. 027-1/a „Vaiko sveikatos pažymėjimas“, todėl ,,Mokinio sveikatos pažymėjimai“ bus tik elektroninės formos ir į darželį pristatyti popierinės formos nebereikia.
Primename, kad esant vaiko sveikatos sutrikimui, labai svarbu, kad gydytojai pažymose nepamirštų nurodyti rekomendacijas: esant alergijai (vengti alergenų), esant bronchinei astmai (pirmos pagalbos priemonės) ir kt. Prašome iš anksto pasirūpinti savo vaiko profilaktiniu sveikatos patikrinimu, nelaukti paskutinių dienų, nes dėl ribotų gydymo įstaigų paslaugų teikimo apimčių, gali būti sudėtinga patekti pas gydytojus.
Mokinio sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo dienos.

Parengė Telšių visuomenės sveikatos biuro specialistė specialistė G. Jonušienė