SU Å V. VELYKOM!

TĖVAI VAIDINA VAIKAMS

„Pelėdžiukų“ grupėje antri  metai  puoselėjama graži tradicija, apjungianti šeimą  ir darželį. Gražioji Raudonkepuraitė, Pilkasis vilkas, tėtis, mama, senelė, medžiotojai – pasakos personažai. Juos įkūnijo vaikučių tėveliai – Ževile, Romena, Irenijus, Džaneta, Regina, Ksavera. Prie jų prisijungė  pedagogės Virginija, Dalia ir jų padėjėja Rasa. Vaikučiai atliko paukštelių, vabaliukų ir gėlių vaidmenis. Dėkojame tėveliams už pastangas pabūti  kartu, suteikti džiaugsmą savo vaikams. Buvo be galo smagu.

                                                           Priešmokyklinio ugdymo  pedagogės Dalia ir Virginija

 

Å VEDIÅ KAS STALAS – GALIMYBĖ RINKTIS

Lopšelio-darželio ,,Nykštukas“   grupėse  padėtas ugdyti vaikų savarankiškumas pietų valgymo metu, kuris suteikė galimybę rinktis tas salotas, kokias mėgsta.  Vaikai buvo mokomi daržovių pasirinkimo „Švediško stalo“ principu, visi jautėsi laisvai, todėl ir apetitas buvo geresnis.

Sveikatos specialistė Genovaitė Jonušienė

 

SOSITĖKA ŽEMAITOKA

Siekiant išsaugoti ir populiarinti žemaičių tarmę balandžio 5 dieną lopšelyje – darželyje vyko renginys, skirtas žemaičių tarmės 800-osioms metinėms paminėti. Vaikai susipažino su žemaičių vėliava ir jos simboliais. Atėjusi „meška“ (auklėtoja Lina Samoškienė) papasakojo, kodėl Žemaitijoje meška laikoma šventu gyvūnu ir kiek daug jos simbolių pasislėpusių mūsų mieste. Mažieji ugdytiniai klausėsi keistai skambančių žemaitiškų žodžių ir turėjo pasakyti, ką jie reiškia. Vaikai dainavo Žemaičių krašto dainas (paruošė muzikos mokytoja Alma Gustienė), žaidė žaidimus, ratelius, klausėsi pasakojimų, atliko įvairias užduotis, kurios sukėlė daug teigiamų emocijų. Už žemaičių kalbos puoselėjimą vaikai gavo dovanų, balto sūrio ir medaus stiklainį.

Kiekviena šventė atneša vaikams ne tik džiaugsmo, bet ir suteikia žinių – to mes ir siekiame.

                                                                                                Auklėtoja: Danguolė Labanauskienė

 

„EŽIUKŲ“ IŠVYKA Į ŽEMAIČIŲ MUZIEJŲ „ALKA“

Vis dažniau girdime pranašystę, jog XXI amžius – etninių bendruomenių egzistavimo pabaigos amžius. Tad nuo mūsų visų bendrų pastangų – mūsų savimonės gilumo, ryžto nuolat šviestis ir šviesti, stiprėti ir stiprinti savo teritoriją, kalbą, papročius priklauso, kiek ilgai mes galėsime kalbėti apie žemaitiškąjį identitetą (dr. Rimantas Balsys).

Norėdami prisidėti prie žemaičių kalbos, tradicijų išsaugojimo visą savaitę paskyrėme temai apie Žemaitiją. O penktadienį išsiruošėme į žemaičių muziejų „Alka“. Ten mus maloniai sutiko gidė Ajida, kuri papasakojo apie savitą Žemaitijos istorijos raidą, supažindino su šio krašto gamta, žmonių buitimi bei turtinga meno kūrinių kolekcija. Grįždami aplankėme Masčio ežero pakrantę, pasigrožėjome kraštovaizdžiu.

Tikimės, kad „Ežiukų“ grupės vaikai nepamirÅ¡ – kou jauns ėšmuoksi, sens neožmirÅ¡i.

Vyr. auklėtoja S. Paulauskienė

 

VAIKŲ SU LAIKYSENOS SUTRIKIMAIS UŽSIĖMIMAI LOPŠELYJE-DARŽELYJE „NYKŠTUKAS“

Kaip išvengti stuburo skausmo bei stuburo iškrypimo vaikams? Kaip priprasti prie taisyklingos laikysenos? Lopšelio/darželio „Nykštukas“ sveikatos specialistė organizuos sveikatos stiprinimo užsiėmimus, skirtus skeleto ir raumenų sutrikimus turintiems vaikams. Nesudėtingi kineziterapijos pratimai ydingai laikysenai koreguoti bus atliekami darželio aktų salėje, penktadieniais. Grupę sudarys 11 vaikų.. Ankstyvojoje stadijoje pastebėti laikysenos sutrikimai yra lengvai ištaisomi, tačiau nekoreguojami jie gali išsivystyti į rimtas ligas, galinčias turėti neigiamą poveikį tolimesnei vaiko sveikatai.

Sveikatos specialistė Genovaitė Jonušienė

PRIEŠMOKYKLINUKAI PRISIMINĖ RANKŲ HIGIENĄ

Vaikai žino, kad būti sveikam, pirmiausiai reikia  būti švariam ir tvarkingam. Todėl kovo 26 „Drugelių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai, susitikę su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste kalbėjosi, diskutavo apie  rankų švarą ir asmens higieną. Jie sužinojo,  kokiomis ligomis galima susirgti jeigu neplausime rankų, bei iš kur ant rankų atsiranda mikrobai. Vaikai mokėsi,  kaip ir kiek laiko plauti rankas, sužinojo, kad yra rankų plovimo taisyklės, o specialistės padedami jie lavino jau turimus rankų plovimo įgūdžius. Labiausiai priešmokyklinukus sudomino  mikroskopas, kuriuo pasinaudota siekiant vaizdžiai parodyti mikroorganizmus gyvenančius žarnyne ir suprato, kaip svarbu plauti rankas.

Sveikatos specialistė Genovaitė Jonušienė

 

„LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2019“ II ETAPAS

2019 m. kovo 14 d. Telšių sporto ir rekreacijos centro salėje vyko Telšių miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų II etapo atkrintamosios rungtynės, kur susitiko lopšelių-darželių „Saulutė“, „Eglutė“, „Berželis“ komandos ir svečio teisėmis dalyvavo mūsų lopšelio-darželio  komanda.

Mūsų komandą sudarė 6 „Ežiukų“ grupės vaikai: Brigita, Ugnė, Gabija, Aronas, Adas ir Kristupas.  Dalyviams reikėjo atlikti penkias estafetes. Buvome vikrūs ir greiti. Puikiai pasirodėme.

Visi vaikai buvo apdovanoti vaisių kraitelėmis, padėkomis už dalyvavimą ir kitais rėmėjų prizais bei dovanomis. Smagiausia dovana vaikams – žaidynėse dalyvavusių Kakės Makės ir Netvarkos Nykštuko pokštai ir žaidimai.

Vyr. auklėtoja S. Paulauskienė

 

ŽEMĖS DIENA

Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą,  ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20 – 21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje. ,,Drugelių” ir ,,Pelėdžiukų” grupės ugdytiniai kovo 20 dieną, susiruošė į Telšių miesto amfiteatrą pakelti Žemės vėliavą. Pakėlę vėliavą visi sugužėjo į Žemaitės dramos teatro salę, kur vyko šventė – Pasaulinės Žemės dienos paminėjimas. Šventės metu vaikai dalyvavo akcijoje; ,,Galvok, rūšiuok, saugok!”, rūšiavo atliekas, atsakinėjo į klausimus, piešė ir rašė laišką tema: ,,Žemės mintys žmonėms”. Grįžo laimingi, nešini prizais, pasižadėję mylėti, globoti ir saugoti gamtą.

                                                                                                                                                       Priešmokyklinio ugdymo pedagogės

 

EILĖRAŠČIŲ DEKLAMAVIMO KONKURSAS „GIMTINĖS SPALVOS“

Š. m. kovo 7 dieną Telšių lopšelyje – darželyje „Mastis“ vyko eilėraščių deklamavimo konkursas „Gimtinės spalvos“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Mūsų darželį atstovavo penkios mergaitės: Diana Bieliakovaitė (aukl. O. Povilaitienė), Brigita Udraitė (aukl. S. Paulauskienė), Eva Mažrimaitė (p.u.p. N. Dacienė), Adriana Ačiutė (p.u.p. Virginija Balnienė), Paulina Vitkutė (p.u.p. D. Rusytė).

                      Eilėraščiais mergaitės perteikė meilę gimtinei, jos gamtos grožiui ir savitumui.

Puikiai ir prasmingai praleistas laikas. Mergaitės apdovanotos padėkos raštais, bei dovanėlėmis.

Vyr. auklėtoja S. Paulauskienė